Svědící šourek a intimní problémy mužů

Čím dál více mužů se potýká s intimními problémy, o kterých se běžně nemluví. Nelze je ignorovat, protože neléčené mohou vést k závažným důsledkům. Jedním z takových problémů je svědící šourek.

Lze uvést mnoho důvodů takovéhoto zdravotního stavu. Některé problémy jsou opravdu lehké a vyřeší je obyčejný krém. Bohužel, v mnoha případech je červený šourek záležitost, která může stát na začátku závažného onemocnění nebo jiných zdravotních problémů. Jak tedy zvládnout svědící šourek? Co dělat, aby zarudnutí zmizelo? Jak si nezmýlit běžnou přecitlivělost, např. na prací prášek, se závažným intimním zdravotním problémem?

Svědící šourek – co to znamená, koho se to týká?

virus - svědivé šourek

Ale než odpovíme na otázky položené výše, vyplatí se vědět, co se obvykle myslí pod pojmem svědící šourek. Pro jedny je to dosti jasný problém a opravdu jde o svědící šourek. Ale pro některé je to mravenčení, pálení, a ještě pro jiné znecitlivění.

Problémem může být především pokožka šourku nebo varlata, která se nacházejí v šourku. Svědění nejčastěji doprovází kožní změny intimních míst. Charakteristickou vlastností jsou obvykle zarudnutí. Vyskytují se také pupínky, ztráta pigmentu a za některých situací ztluštění.

Svědící šourek – věk nehraje roli

Problém svědícího šourku se může týkat každého muže, nezávisle na věku, kondici, aktivitě, práci nebo jiných vnějších nebo biologických (včetně genetických) faktorech. Ovšem nejčastěji se tento problém týká lidí, kteří nedávno bojovali se záněty nebo kvasinkami v okolí intimních míst. Nemůžeme také zapomínat na to, že často je to jeden z prvních symptomů cukrovky. Nemluví se o tom, že samotní diabetici mají často intimní problémy, což je uvádí do frustrace a vede ke zhroucení. V mnoha případech se tento problém týká také lidí, kteří si stěžují na vedlejší účinky užívání některých antibiotik. Za zmínku stojí, že červený šourek nebo svědění mohou být také projevem narušené činnosti pohlavních žláz.

Co je mykóza šourku? Projevy a příčiny

šourek

Dost častým vysvětlením svědícího šourku je mykóza. Mykóza šourku je, stejně jako v případě běžné mykózy, vysoce nakažlivé infekční onemocnění. Je způsobena mikroskopickými houbami, které vyvolávají kožní zánět. Bohužel, mykózy pohlavních orgánů nemusí mít vždy projevy, kvůli čemuž si je někteří lidé nemusí uvědomovat, až do okamžiku objevení se svědící červené skvrny na šourku. Jinými projevy, na které je dobré se zaměřit, je jistě svědění. Projevy mykózy šourku jsou také výše uvedené zarudnutí nebo vysušená, popraskaná pokožka. Musíme myslet na to, že v případě mykózy šourku si nemůžeme dovolit jakékoliv podráždění. Proto se musíme zdržet škrábání šourku, protože v případě závažnějších podráždění může dojít k objevení se drobných puchýřků, ze kterých může vytékat krev nebo hnis. Může to vést k rozšíření bakteriální infekce.

Mykóza šourku – hygiena je základ!

Mykóza šourku bude náš problém, pokud se správně nepostaráme o intimní hygienu. Na drogistickém trhu nebo v lékárnách jsou všeobecně dostupné tekutiny pro intimní hygienu s pH vhodným pro pokožku. Takže pro intimní hygienu neexistují výmluvy. Jinou příčinou je samozřejmě také oslabená imunita a poškozená pokožka. Nezapomínejme, že na lidském těle žije spousta bakterií a mikroorganismů, proti nimž může oslabený organismus ztrácet odolnost. Samozřejmě nesmíme zapomínat na nakažení se pohlavní cestou. Pokud máme sex s jinou, nakaženou osobou, existuje velké riziko, že mykóza zaútočí i na naše orgány. Často nevíme, že partner má zdravotní problémy: protože se k nim zaprvé stydí přiznat, zadruhé o tom jednoduše ještě nemusí vědět. Ochranou je prezervativ, který ale neposkytuje spolehlivou ochranu, a v případě orálního sexu žádná ochrana neexistuje.

Jaké mohou být jiné příčiny svědícího šourku?

bakterie - svědivé šourek

Svědící červená skvrna na šourku nemusí znamenat, že máme problém s mykózou. Samozřejmě to může být obyčejné podráždění nebo alergická reakce na některý z léků nebo pracích prášků. Pak si ve skutečnosti nemusíme dělat starosti s dlouhou a táhnoucí se kúrou, která nás bude stát spoustu peněz. Ovšem za některých situací budeme muset změřit síly se stejně obtížnou nemocí, jako je mykóza. Musíme proto zvážit následující důvody svědícího šourku:

  1. Lichen

Pokud se objevila svědící červená skvrna na šourku, existuje velká pravděpodobnost, že máme co do činění s lichenem. Často to je chronické kožní onemocnění, ale v některých případech se může objevit lokálně. Nízká imunologická odolnost, život ve stresu nebo prodělaná autoimunitní onemocnění – to jsou nejčastější faktory podílející se na rozvoji onemocnění. Zásah lékaře je v tomto případě nezbytný!

  1. Infekce pohlavních cest

Je sice pravda, že ke kožním změnám a, což s tím souvisí, svědění šourku v případě infekce pohlavních cest dochází vzácně, ale stále je to možné. Infekce tohoto typu nejčastěji rozpoznáme podle pálení při močení nebo podle změny vzhledu pyje. Nesmíme zapomínat na výtoky, protože ty jsou charakteristickým projevem pohlavní nemoci. Léčí se nejčastěji antibiotiky – zbavení se problému infekce pohlavních cest by mělo zároveň odstranit svědění.

  1. Svědění

Může se také ukázat, že příčinou potíží je samotné svědění, bez mykózy. V tomto případě je nutné postupovat podle pokynů specialisty, zajistit odpovídající ventilaci v okolí šourku a samozřejmě udržovat intimní hygienu na velice vysoké úrovni.  Spodní prádlo z umělých materiálů a příliš silně tlačící na kůži není nejlepší řešení.

Jaký způsob na svědění šourku je nejlepší?

Svědící šourek

Především musíme stanovit, co přesně je příčinou a jaké jsou projevy. V takovém případě se doporučuje návštěva u specialisty. Ten nejen diagnostikuje náš stav, ale také pomůže s výběrem vhodné kúry. Samozřejmě pokud chceme, můžeme vyzkoušet některé domácí způsoby. Mysleme ale na to, že nejlepším řešením bude vždy konzultace s lékařem a léčba domácími prostředky není vhodné východisko ve všech případech. Alternativní metody je nejlepší konzultovat s lékařem a jejich účelem by mělo být zmírnění bolesti a obtěžujících projevů.

Domácí způsoby na svědění šourku

svědivé šourek - přírodní ošetření

  1. Správné prádlo

Než přejdete k používání obkladů a mazání svých orgánů různými směsmi, vyplatí se především ujistit, že jsou naše boxerky nebo sliby vyrobeny z vhodných materiálů. Umělé, neprodyšné materiály, které jsou nejlevnější, ve spojení s nedostatečnou hygienou, mohou vést k podráždění nebo závažnějšímu problému. Proto si musíme připravit vhodné spodní prádlo, nejlépe z přírodních a prodyšných látek. Merino vlna je skvělá volba. Levnější variantou bude bavlna z bambusového vlákna.

Zdraví prospěšné produkty a výtažky z přírodních látek

  1. Léčivé masti

Velice často budou řešením naší situace masti, které hydratují podrážděnou pokožku a zajistí ji odpovídající regeneraci. Je však nutné upozornit, že v některých přípravcích se mohou nacházet látky, vůči nimž jsme přecitlivělí. Proto se vyplatí důkladně seznámit s obsahem letáku a neriskovat zhoršení stavu. Takovéto prostředky mají za úkol jen přinést úlevu, a ne vyléčit nás.

  1. Antibiotika

Využití antibiotik k léčbě našeho problému je obvykle základem lékařské terapie. Někdy jsou zapotřebí odběry krve nebo výtěr, aby se zjistilo, s jakou konkrétní baterií bojujeme. Lékař pak vybere taková antibiotika, vůči nimž bakterie není odolná. Pak máme jistotou, že bude léčba efektivní, nedojde k alergické reakci a náš stav se nezhorší. Navíc využití léků k zbavení se tohoto problému bude tím nejlepším východiskem, obzvláště, pokud nám domácí způsoby nepomohly a stále řešíme červenou kůži na varlatech a zarudnutí.

Svědící šourek – na co nezapomínat?

Výše uvedené způsoby nám jistě mohou pomoci s nalezením řešení našeho problému. Musíme ale mít na paměti, že zarudlý šourek může u mužů znamenat jak povrchní podráždění, tak i závažné onemocnění. Ovšem na nás je rozhodnutí, jestli se rozhodneme pro profesionální pomoc nebo to s kúrou zkusíme sami. Pamatujme si, že zdraví je nejdůležitější hodnota, proto je dobré jít k lékaři, i když se stydíme. Často se vytáčíme v případě, když musíme mluvit o intimních potížích, ale je lepší to překonat a otevřeně říci, co nás trápí. Pokud budeme váhat, může se problém ještě více rozvinout. Pak bude mluvení o tomto tématu ještě nepříjemnější. Proto je vždy tím nejlepším řešením okamžitá reakce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *